Mehmet Kaya - Yeminli Mali Müşavir

Pazartesi, 16 Mayıs 2016 tarihinde yayınlandı.

1950 Gaziantep doğumlu olan MEHMET KAYA, 1968 de Gaziantep Ticaret Lisesi’nden, 1973 de İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu.

1974 Yılından itibaren Gaziantep’te Serbest Mali Müşavir olarak çalışmaya başladı. Birçok sanayi kuruluşunda muhasebe organizasyonunun kurulması, muhasebe müdürlüğü, mali müşavirlik, genel koordinatörlük gibi görevlerde bulundu. İlk vergi mükellefiyetinin başlangıç tarihi 01.08.1975’dir. O günden buyana vergi mükellefiyeti aralıksız devam etmektedir.

1990-97 Yılları arasında Gaziantep Mali Müşavir ve Muhasebeciler Derneği başkanlığını yürüttü. Bu derneğin yayınladığı “Denge” Gazetesinde ve diğer mesleki yayınlarda makaleleri yer aldı.

1999-2002 Yılları arasında; Gaziantep Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesinde; “Türk Vergi Sistemi” dersini, fakülte de ilk olarak verdi. Fakülte dışından yarı zamanlı olarak ve ücretsiz olarak çalıştı.

1999 Yılında; Muhasebecilere el kitabı hüviyetindeki “Şirketler Mevzuatı” yayınlandı. Bu kitap Türkiye’nin dört yanındaki meslek mensuplarına ücretsiz olarak dağıtıldı. Gördüğü rağbet üzerine üç baskıda beş bin adet basıldı.

Mehmet Kaya; 1998 Mart ayından bu yana Gaziantep’te Yeminli Mali Müşavir unvanı ile çalışmasına devam etmektedir.

 

ÖZGECAN KAYA- S.M.MALİ MÜŞAVİR

Özgecan Kaya, 2002 yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden derece ile mezun olmuştur.

2002 Yılından itibaren Sanko Holding Denetim ve Reorganizasyon departmanında Denetim Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Bu görev kapsamında Sanko Holding bünyesinde değişik sektörlerde faaliyet gösteren firmaların finans ve üretim süreçlerinin denetlenmesi, yönetim kuruluna raporlanması, reorganizasyon sürecinde bulunularak gerekli aksiyonların alınması ile ilgili faaliyetlerde bulunmuş olup, 2005 yılında bu görevden Kıdemli Denetçi olarak ayrılmıştır. 2005-2007 yılları arasında Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezinde danışmanlık hizmetleri kapsamında bütçe hazırlama, fizibilite etüdleri, finansal analiz, maliyetlendirme, yatırım finansmanı konusunda çalışmalar yapmıştır. AB hibe programları proje yazımı gerçekleştirilmiştir. 2007 -2010 yılları arasında Şekerbank TAŞ ‘de İç Kontrol biriminde ‘Kıdemli Denetim Uzmanı’ olarak görev yapmış olup, 2010 yılından itibaren ekibimizde denetim direktörü olarak göreve başlamıştır.

 

MELTEM KAYA

Meltem KAYA, 2009-2012 arası Lise eğitimini tamamladıktan sonra, 2013 Yılında Üniversite Hayatına Giriş yapmıştır.
2013 Yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü kazanmıştır. 2017 Yılında ‘’İktisat’’ Bölümünden Mezun olmuştur.
2018 yılından itibaren ekibimizde göreve başlamıştır.

 

MÜCAHİT OĞUZHAN OĞUZ

Karşıt İnceleme ve Ulaşım görevlisi olarak; Mücahit Oğuzhan OĞUZ 2018 Eylül ayından itibaren ekibimizde görev yapmaktadır.

Gösterim: 3866